close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy Katılım Hisse Senedi (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon) ( DKH )

Fonumuz faizsiz kazanç sağlayan şirketlere yatırım yapar. Yapılan hisse senedi yatırımında büyük oranda BIST Katılım 100 (XK100) Endeksinde bulunan şirket hisselerine yer verilmektedir.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Fon’un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere BIST’te işlem gören yukarıda bahsi geçen endekslerde yer alan ihraççı paylarına ve faizsiz/katılım finans ilkelerine uygunluğu bir danışma kurulu tarafından onaylanmış olan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

İş Günleri saat 13:30’a kadar verilen alım talimatları, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, ertesi iş günü fon hesabına geçmektedir. (Katılım fonu olduğundan dolayı fon hesabına geçene kadar, tutar nemalandırma yapılmaz ve vadesiz hesapta blokelendirilir.) 13:30'dan sonra ise T+1 fiyattan, T+2 de gerçekleşmektedir. Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+2 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30'dan sonra ise, T+1 fiyattan, T+3 de gerçekleşmektedir.

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0; Kurumlar Vergisi Kanunu’na tabi olan kişi ve kurumların fon katılma payı alım satım kazancı beyana tabidir. 13.07.23 tarihi saat 13.30’dan sonra verilen emirler KV’ye tabi olacaktır.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up