close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) (DXP) ( DXP )

BIST’te işlem gören Türkiye İhracatçılar meclisi (TİM) tarafından açıklanan, Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması listesinde yer alan şirketlerin ortaklık paylarına yatırılan fonumuzdur.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Fon toplam değerinin %80’i devamlı olarak, BIST’te işlem gören Türkiye İhracatçılar meclisi (TİM) tarafından açıklanan, Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması listesinde yer alan şirketlerin ortaklık paylarına yatırılacak olan fonumuzdur. Fon’un yatırım amacı, yatırımcıların ihracat odaklı satışları ağırlıkta olan şirketlerin büyüme olanaklarına ve kazançlarına iştirak etmelerini sağlamaktır.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

İş Günleri saat 13:30’a kadar verilen alım talimatları, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, ertesi iş günü fon hesabına geçmektedir. (Fon hesabına geçene kadar Deniz Portföy Para Piyasası Fonu’nda nemalandırılmaktadır.) 13:30'dan sonra ise T+1 fiyattan, T+2 de gerçekleşmektedir. Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+2 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30'dan sonra ise, T+1 fiyattan, T+3 de gerçekleşmektedir.

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 stopaj ve kurumlar vergisine tabidir.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up