close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy Gümüş Fon Sepeti Fonu ( DMG )

Portföyünün en az %80'i gümüşe dayalı yerli ve global yatırım fonlarına ve ETF'lere (Borsa Yatırım Fonu) yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygun olan fonumuzdur.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak, gümüşe dayalı endeksleri takip etmek üzere kurulan yerli ve yabancı borsa yatırım fonu katılma paylarına ve gümüşe dayalı yerli ve yabancı yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

İş Günleri saat 13.30’a kadar verilen alım talimatları, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, ertesi iş günü fon hesabına geçmektedir. 13:30'dan sonra ise T+1 fiyattan, T+2 de gerçekleşmektedir. (Fon hesabına geçene kadar Deniz Portföy Para Piyasası Fonu’nda (DLY) nemalandırılmaktadır.) Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+3 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30'dan sonra ise, T+1 fiyattan, T+4 de gerçekleşmektedir.

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10, tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir. (Gerçek kişiler için 02/05/2024-31/07/2024 tarihleri arasında alınan paylar 7.5% stopaja tabi olacaktır.) 23.12.2020-30.04.2024 tarihleri arasında alınan paylar için stopaj %0 olarak uygulanacaktır.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up