close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy İkinci Serbest (Döviz-Avro) Fon ( DSD )

Durasyonu yüksek döviz cinsi Eurobond'lara yatırım yapan, sadece Nitelikli Yatırımcılar için uygun olan EUR cinsi fonumuzdur.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Sadece Nitelikli yatırımcı. Fon toplam değerinin en az %80’i Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından veya yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları (Euro cinsi eurobondlar) ve kira sertifikaları ile döviz cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Fon toplam değerinin en fazla %20’si TL cinsinden para ve sermaye piyasası araçları ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılabilir. *Fon kaldıraç kullanmaktadır.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

Alım emirleri iş günleri içerisinde saat 13:30'a kadar akşam hesaplanan fiyat üzerinden T+1, 13:30 sonrası ise T+1 fiyattan, T+2 de gerçekleşmektedir. Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+2 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30dan sonra ise, T+2 fiyattan, T+3de gerçekleşmektedir. (Yurtdışı tatilleri dikkate alınmalıdır.)

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10 ; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up