close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy İkinci Serbest (Döviz) Fon (EUR)* ( DSD )

Durasyonu yüksek döviz cinsi Eurobond'lara yatırım yapan, sadece Nitelikli Yatırımcılar için uygun olan EUR cinsi fonumuzdur.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Sadece Nitelikli yatırımcı. Fon toplam değerinin en az %80’i Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından veya yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları (Euro cinsi eurobondlar) ve kira sertifikaları ile döviz cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Fon toplam değerinin en fazla %20’si TL cinsinden para ve sermaye piyasası araçları ve/veya yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılabilir.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

Alım İşlem Detayı: B Grubu payların alım satımı Euro üzerinden gerçekleştirilir. Değerleme günü (Salı T iş günü) saat 15:30’a kadar verilen alım talimatı, T akşam hesaplanacak pay fiyatı üzerinden T+1 iş günü gerçekleştirilir. Satım İşlem Detayı: Yatırımcıların belirlenen değerleme gününden (Salı iş günü) 2 (iki) işgünü öncesi Cuma (iş günü) saat 15:30’a kadar verilen talimatlar, (Salı T İş günü) Akşam hesaplanacak pay fiyatı üzerinden T+1 iş gününde ödenir.

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10 ; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up