close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy Eurobond (Döviz) Borçlanma Araçları Fonu (DBH) ( DBH )

En az %80’i devamlı olarak kamu ve özel sektör dış borçlanma araçlarına(Eurobond) yatırılacaktır. Eurobondların fiyat hareketleri ile birlikte, döviz hareketi fona pozitif veya negatif etki etmektedir.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak kamu ve özel sektör dış borçlanma araçlarına (Eurobondlar) yatırılacaktır. Borçlanma kağıtlarının fiyat hareketleri ile birlikte, dövizdeki dalgalanmalar da fonda pozitif veya negatif etki etmektedir.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

İş Günleri saat 13:30’a kadar verilen alım talimatları, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, ertesi iş günü fon hesabına geçmektedir. (Fon hesabına geçene kadar Deniz Portföy Para Piyasası Fonu’nda nemalandırılmaktadır.) 13:30'dan sonra ise T+1 kapanış fiyatından, T+2 de gerçekleşmektedir. Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+3 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30dan sonra ise, T+1 kapanış fiyatından, T+4 de gerçekleşmektedir. (Yurtdışı tatilleri dikkate alınmalıdır)

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabi olup kurumlar vergisine konudur.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up Fon Tanıtım Dokümanı keyboard_arrow_up