close
chevron_left close
search
EN

Deniz Portföy Elektrikli ve Otonom Araç Teknolojileri Değişken Fon ( DYN )

Elektrikli araç üretimi ve otonom sürüş teknolojileri sektörlerinE yatırım yapmak isteyenler için uygun olan fonumuzdur.

Fon Almak İstiyorum
  • Getiri (Aylık)
  • Getiri (Yıllık)
  • Fon Fiyatı (Birim)
  • Risk Seviyesi help_outline
  • Yatırımcı Profili
  • Yönetim Ücreti (Yıllık)

Portföy Yapısı

Fon toplam değerinin devamlı olarak asgari %80’i elektrikli araç üretimi ile otonom (“Özerk” / “Autonomous”) sürüş teknolojileri alanlarında ve bunların çevresinde oluşan ve/veya bunları destekleyen ürün, hizmet ve çözümlere yönelik alanlarda faaliyeti bulunan yerli ve yabancı şirketlerin yurt içinde ve/veya yurt dışında ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmayı amaçlamaktadır.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı

09:00-16.00 arasında emir verilebilmektedir. İş Günleri saat 13.30’a kadar verilen alım talimatları, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, ertesi iş günü fon hesabına geçmektedir. 13:30dan sonra ise T+1 fiyattan, T+2de gerçekleşmektedir. Fon hesabına geçene kadar Deniz Portföy Para Piyasası Fonu’nda (DLY) nemalandırılmaktadır. Satım emirleri ise saat 13:30’a kadar, T akşam hesaplanan fiyat üzerinden, T+3 iş günü vadesiz hesaba geçmektedir. 13:30dan sonra ise, T+1 fiyattan, T+4de gerçekleşmektedir. Deniz Portföy fonlarını, tüm Denizbank şubeleri, DenizBank. İnternet bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve MobilDeniz uygulaması ile dilediginiz yerden alabilirsiniz Ayrıca, tüm banka hesaplarınızdan TEFAS platformu aracılığıyla da yatırım fonlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vergilendirme

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 stopaj ve kurumlar vergisine tabidir.

Risk Seviyesi

Fon Varlık Dağılımı

Alternate Text
İzahname keyboard_arrow_up Yatırımcı Bilgi Formu keyboard_arrow_up İzahname Değişiklikleri keyboard_arrow_up Performans Sunumları keyboard_arrow_up Portföy Dağılım Raporları keyboard_arrow_up Finansal Tablolar keyboard_arrow_up